2016 Black Friday Ne Zaman Başlıyor?

Windows 10 Yeni Klasör Açarken Donma Hatasının Çözümü
20 Kasım 2016
Google Doodle Türkiye Resimleri
20 Kasım 2016
Tümü

2016 Black Friday Ne Zaman Başlıyor?

Dünya genelinde hemen her şirketin müşterilerine muazzam kampanyalar uyguladığı, Black Friday Türkçe ismiyle Kara Cuma diye isimlendirilen güne çok bir şey kalmadı. 5 Gün sonra kara cuma gelecek ve herkes kuyruklar oluşturarak alışveriş yapacak. Özellikle Amerika’da birçok firma bu özel günde çok şahane indirimler yapıyor. Genel olarak dükkanlar 06:00’da açılıyor ve insanlar bundan 2 saat öncesinde kuyruklara giriyor. Sadece Amerika değil bilinen büyük çaplı alışveriş siteleri de bu Black Friday gününe özel indirimler yapıyor. Örneğin; Amazon, Aliexpress vs. Bu yüzden yabancı alışveriş sitelerinde bu özel günde 06:00 sularında nöbet tutabilirsiniz.

 

Black Friday 2016’da Ne Zaman Başlıyor?

Black Friday her sene olduğu gibi bu senede Kasım ayında olacaktır. BlackFriday günü her sene Kasım ayının dördüncü cuma günü yapılır. Her Kasım ayının dördüncü perşembe günü Şükran Günü olarak kutlanır. Bu kutlamanın ardından gelen cuma günü de bu indirim günü yapılır. Yani 25 Kasım 2016 Cuma günü Kara cuma günü başlayacaktır. Ürünlerin stokları bitmeden yarışacağınız büyük bir kitle bulunuyor. O yüzden alacağınız ürünleri öncesinden belirleyin ve indirime girdiği anda satın alın.

2017 BlackFriday günü ise 24 Kasım Cuma gününe denk geliyor.

Kara Cuma Günü Nereden Geliyor?

Bu gün için ortalıkta dolaşan bir çok hikaye bulunmaktadır. Halk arasında herkes farklı bir anlatım ile black friday gününün nasıl başladığını anlatmaktadır. Bazı kesimler Şükran Günü sonrasında insanların alışverişe ihtiyacı olacağı için cuma gününü bu güne adamışlardır.

 

1 Comment

  1. […] günlerde Black Friday hakkında bilgi vermiştik. Özellikle bu gibi özel günlerde insanlar daha çok alışveriş […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir