İlk Defa Drone Uçuracaklara Tavsiyeler

Şekil Tasarımlı 4 Kulaklık Önerisi
10 Ekim 2016
Bilinmeyen 7 iPhone Özelliği
13 Ekim 2016
Tümü

İlk Defa Drone Uçuracaklara Tavsiyeler

İnternetten drone satın aldığınızda ve kutu elinize ulaştığında yapmanız gereken şeyleri madde madde sıralayacağım. Drone kutumuzu tabi ki de açıyoruz J Öncelikle şunu belirteyim; satın aldığınız droneye göre kutu içinden çıkan aksesuarlar değişiklik gösterebilir. Fakat pek çoğunda sabit olan bir şey vardır; o da şu ki dronenun pervanelerini korumak için koruma paketi (koruma pedi) çıkar. İşte bu işlem drone aldığınızda yapmanız gereken ilk işlem olmalıdır. İlk olarak dronenun korumalarını takıyoruz. Bu koruma pedlerini monte etmemizin sebebi ise pervaneler bir yere değdiğinde zarar görmemesi içindir. Bu işlem oldukça basittir ki zaten yerleştirmeniz için yuvaları mevcuttur.

Drone Nasıl Uçurulur

Pervanelerimizi korumak için koruma pedlerini droneye yerleştirdikten sonra ayaklarını monte etmemiz gerekiyor. Ayakları monte edelim ki drone yere inerken sabit durabilsin. Ayaklarını monte ettikten sonra dronemuz deneme uçuşlarına hazırdır. Yalnız şunun altını çizmeliyim ki drone elinize ilk ulaştığında lütfen ilk önce bu işlemleri yapın. Dronenunuzun pervanelerini ve ayaklarını korumak için aparatlarını taktıktan sonra yapmanız gereken bir diğer işlem droneyi düz bir zemine koyup kumanda üzerindeki joyistikleri sağ alt köşeye çekerek droneneyi zemine göre kalibre etmektir. Şunu unutmayın bu işlemi droneyi her açtığınızda yapmanız gerekiyor. Ayrıca yanınızda bir profesyonel varsa kumanda üzerinde yer alan diğer tuş fonksiyonlarıyla droneyi elle de kalibre edebilirsiniz.

Şimdi gelelim basit güvenlik önlemlerine. İlk defa drone uçuruyorsanız droneyi kapalı bir alanda ve mümkün ise yerde halıyla birlikte uçurmanızı tavsiye ederim. Yine drone ile antrenman yaparken benim size tavsiyem şu olacak; droneyi yerden 50-70 cm yüksekliğe kaldırıp sabit tutmaya çalışın. Bu anlattığım işlemi droneyi daha uzun süre kullanabilmek için öğrenene kadar dışarı çıkmanızı önermem. En çok yapılan bir diğer hata ise droneyi yere koyar koymaz gazını köklemek. Bu işlem droneyi uçurmanıza bir fayda sağlamayacağı gibi droneye zarar verme ihtimali yüksek olan bir işlemdir.

Yazıyı toparlamak anlamında sonuç olarak drone elinize ilk geldiğinde yapmanız gereken en önemli şey pervanelerin koruma aparatlarını takmaktır. Hemen ardından droneye geçmeli sistemle, büyük bir ihtimalle geçmeli sistem ile gelecek olan ayakları takmaktır. Üçüncü işlem ise droneyi kullanacağınız zeminde size anlattığım şekilde kalibre edip yerden biraz yükseklikte sabit tutmaya çalışmaktır.

Bu işlemleri düzenli uygulayıp antrenmanlarınızı düzenli bir biçimde yaparsanız bana düşen tek şey size iyi uçuşlar dilemektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir