iPhone’da Nasıl Video ve Müzik İndirilir? – JailBreak’siz

1000-1500 Lira Arasında Alınabilecek En İyi 3 Telefon
8 Kasım 2016
Windows 10 Yeni Klasör Açarken Donma Hatasının Çözümü
20 Kasım 2016
Tümü

iPhone’da Nasıl Video ve Müzik İndirilir? – JailBreak’siz

İphone’da nasıl video ve müzik indirilir?

Bugün İphone telefonumuzdan müzik veya video indirip daha sonra internete ihtiyaç duymadan bunlara nasıl erişebileceğimizi göreceğiz. Bu işlem için telefonumuzun jailbreak yapılması gerekmiyor. Tek yapmamız gereken uygulama marketinden Documents 5 uygulamasını indirmek. Documents 5 müzik indirme uygulamasını indir. Bu uygulama Türkçe karşılığı belgeler olan bir isime sahip. Çünkü asıl amacı bilgisayarda açabildiğiniz dosyaları İpad veya İphone cihazlarımızda da açabilmek. Bulut hesaplarımızı da bağlayabildiğimiz için özellikle düşük hafızalı İphone kullanıcılarına da bu uygulamayı günlük kullanımlarında da öneriyorum.

Detaylı kullanım için kurulum ile birlikte gelen pdf dosyasını okumanız yeterli olacaktır. Uygulama aynı zamanda kendi içerisinde internet tarayıcısına da sahip. Bu tarayıcı internet üzerinden herhangi bir dosyayı indirebilmeye olanak sağlıyor. Bir müzik indirmeyi deneyelim. Uygulamanın tarayıcısını açalım. İndirmek istediğimiz müziği Youtube’da bulalım. (Bu arada telif hakları ile korunan içerikleri indirmenizi önermiyorum) Herhangi bir telif hakkı ile korunmayan ücretsiz halka açık bir müzik seçiyoruz. Adres çubuğuna geçip youtube yazısından öncesine iki tane “qq” ekliyoruz. Örneğin ; www.qqyoutube.com/hasalimp3indirmeuygulamasi. Daha sonra adrese git diyoruz. Bize hangi kalitede ve hangi formatta indirmek istediğimizi soracak. Ben müzik dosyası olarak indirmek istiyorum. O nedenle sayfanın sonunda bulunan müzik formatı üzerine basılı tutuyorum. Tarayıcı küçük bir menü açıyor ve ardından adresi indir/adresi kopyala/vazgeç seçenekleri karşımıza geliyor. İndire tıkladıktan sonra indirmesinin bitmesini bekliyoruz. Sağ alt kısımda devam eden indirmeleri görebilirsiniz.

İndirme tamamlandıktan sonra uygulamaya dönüyoruz. Downloads klasöründen indirdiğimiz müziklere erişebiliriz. Şimdi müziği dinlemeyi deneyelim. Müziğin çaldığını ben gibi sizler de göreceksiniz. Paylaş butonu ile müziği farklı uygulamalar ile paylaşabilirsiniz. Hatta telefonunuz jailbreakli ise telefonun kendi müzik uygulamasına bile kaydedebilirsiniz. Nasıl yapıldığını merak edenler bu yazı altından belirtirse onun için de bir yazı yazarım.

İphone’da müzik ve video indirme işlemi aslında bu kadar basit. Bu uygulamayı sadece dosya indirmek için değil birçok farklı formatta dosyayı görüntülemek için de kullanabilirsiniz. Akıllı cihazlarınızı daha verimli kullanabilmek için bizi takip edin J

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir