iPhone’da Zamanlanmış SMS Nasıl Gönderilir?

Backlink Kavramı ve Oluşturulması
18 Ekim 2016
Sabit Disk Ömrünü Uzatma Yöntemleri
20 Ekim 2016
Tümü

iPhone’da Zamanlanmış SMS Nasıl Gönderilir?

Biz Türk insanıyız. Bizim bayramda, seyranda, doğum gününde, kandilde, yılbaşında, doğum günlerinde ve daha sayamadığımız bir sürü özel günde bunu kutlamaktan çok SMS atma huyumuz vardır. Yüz yüze dahi kutlayacak olsak bu SMS o adama gidecektir.

Başta da belirtmiş olduğum gibi kutlama mesajları bizim için önemli yere sahip olduğundan bizim insanımıza iyi gelecek bir araç tanıtıyorum. Tabi ki bu işlem için telefonunuzun jailbreakli olması gerekiyor. Benim testlerini yaptığım telefonun İOS 9.3.3 sürümü yüklü olan İphone 6 olduğunu hatırlatayım.

mesaj zamanlama

Cydia uygulamasını açıyoruz, arama bölümüne kairos yazıyoruz ve listeden seçip aracı kuruyoruz. Bu arada İphone’yi seviyorsanız 7 gizli İphone özelliğini tanıttığım konuma da göz atmanızı öneriyorum. Cydia uygulamasının kurulumu tamamlandıktan sonra telefonu yeniden başlatıyoruz. Bu aracın ayarlar kısmında pek bir seçeneği olmadığı için hemen teste geçelim. Örneğin arkadaşlarımın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamak istiyorum. Yeni mesaj ekranından mesaj gönderilecek kişileri seçip ve kutlama mesajı olarak “Cumhuriyet bayramınızı en içten dileklerim ile kutlarım.” diye yazdık. Buraya kadar her şey normalde yaptığımız gibi. Ama biz bu mesajın tam olarak 29 Ekim’de iletilmesini istiyoruz. Bunun için gönder butonuna basılı tutuyoruz. Karşımıza iki seçenekli bir menü geliyor. Bunlardan birisi zamanlama diğeri servis değiştirme butonu. Biz zamanla butonuna tıklıyoruz. Gelen ekranda mesajın gitmesini istediğimiz tarihi ve saati belirliyoruz.

Ayarladığınız bu mesaj telefonunuz açık oldukça belirtilen saatte gönderilecektir. Diyelim ki bu mesajın artık gönderilmesini istemiyorsunuz veya vazgeçip düzenleme yapmak istiyorsunuz. Yeni mesaj oluştur simgesinin yanında yeni oluşan simgeye dokunduğunuzda bekleyen mesajları görebilirsiniz. Şimdi birkaç adım geri gidelim isterseniz. Az önce iki seçenekli bir menü gelmişti. Birinin zamanlayıcı olduğunu ve nasıl kullanıldığını görmüştük. Bildiğiniz gibi İphone kullanıcıları kendi aralarında mesajlaşırken Whatsapp’tan çok İmessage’yi kullanıyor. İmessage yazışmalarımız mavi, normal mesajlaşmalarımız yeşil baloncuklar ile belirtilir. İşte bu ikinci ayar olan “servis değiştir” butonu, mesajı SMS mi yoksa İmessage mı olarak göndermek istediğimizi belirtmek için var. Normalde bildiğiniz gibi SMS’e geçmek istediğiniz zaman önce gönderir. Sonra mesaj üstünde basılı tutup sonra mesaj olarak gönderi seçerdik. Artık bu kadar uğraşmadan servis değiştir seçeneğini kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir