Kaliteli Hosting Nasıl Anlaşılır?

WordPress ve Seo Uyumlu Site Hazırlamak
16 Ekim 2016
Backlink Kavramı ve Oluşturulması
18 Ekim 2016
Tümü

Kaliteli Hosting Nasıl Anlaşılır?

Bu yazımızda hosting konusunu ele almak istiyorum. Hosting seçimi birçok webmasterın sorun haline getirdiği olaylardan birisidir. Kaliteli hosting nasıl anlaşılır, bunu webmasterların tecrübeli olanları bilir.

Eğer önem verdiğiniz bir internet siteniz var ise hostinginize önem vermelisiniz. Kesintisi, hızı size dert açmamalı. Son yıllarda her VPS alan hosting sitesi açıp hosting satışına başlıyor. Ee hal böyle olunca teknik ekip yok, tecrübe yok buda müşteri memnuniyetsizliğine yol açıyor.

İyi hosting nasıl anlaşılır ?

Hosting alacağınız firmada bulunan internet sitelerini öğrenin. Bu internet siteleri güncel tutuluyor mu kaliteli siteler mi? Firmadan hosting alan müşteriler ile irtibata geçip hosting kalitesinden size söz etmelerini isteyin. Kesinlikle firma müşterilerinden yorumlarını almadan hosting almayın.

Ucuz hostingleri direk göz ardı edin :

Hiç bir firma 10 liraya 20 liraya size hosting sağlayamaz. Bir firmanin en ufak hosting paketi ortalama 100 mb’dır. En ufak hosting paketini dahi 20 TL gibi basit rakamlara size sunamaz. Çünkü hosting satıyorsa bunun vergisi var, eleman maaşları var, sunucu ödemeleri var. Hostingi piyasa altı fiyatlardan almayın zararlı çıkacağınıza emin olabilirsiniz.

Kullanıcı sözleşmesini dikkatle okuyun :

Hosting alacağınız firmanın kullanıcı sözleşmesini üşenmeden okuyun, okuyun ki ileride yaşayacağınız sorunlar olmasın. Kullanıcı sözleşmelerinde öyle maddeler vardır ki elinizi kolunuzu bağlar cinsten. Birkaç örnek;

– Firmamız müşteri hesaplarını haber vermeksizin kapatabilir veya duraklatabilir.

– Kullanıcılar yedeklerinden kendileri sorumludur. (Böylece firma sunucuda oluşan hasarlardan dolayı yedeğinizi vermez.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir