LG G6 Özellikleri ve İnceleme

Dağ 2 2016 Tek Link Torrent İndir
21 Ocak 2017
Hızlı ve Öfkeli 8 2017 Türkçe Altyazılı Tek Link İndir
16 Nisan 2017
Tümü

LG G6 Özellikleri ve İnceleme

Bu cihazımızı bugün Lg G5 ile kıyaslıyacağız. Yeni özellikleri de yine sizlerle paylaşacağım.

 

Gördüğünüz en büyük değişiklik sizin de fark ettiğiniz gibi ekran-kasa oranında oldu. Elimdeki telefon 5.7 inç. Aslında büyük bir telefon ama ekran-kasa oranını o kadar güzel tasarlamışlar ki sanki devasa bir telefon kullanmıyormuşum gibi hissediyorum. Avucuma kolaylıkla sığıyor, ama gerçekten büyük bir ekranı var. Bu ekrandaki en önemli değişikliklerden bir tanesi de, ekran oranı olarak 16:9 boyutuna alışmıştık, şimdi de 18:9 oranı ile telefonu çıkarmışlar.

Ekran konusunda çözünürlük ile alakalı bir şey daha söyleyim. Bir önceki model olan Lg G5’in ekran boyutu 5,3 inçti ve çözünürlüğü de 1440 x 2560 pikseldi. Ama şu anda elimde gördüğünüz LG G6’ın ekran çözünürlüğü 1440 x 2880. İnç başına düşen piksel oranı biraz daha artmış durumda.

Tabi ki kamerada ciddi iyileştirmeler var. Arkasında iki adet kamera var. Lg G5’de de iki tane kamera vardı. Ama şöyle bir durum vardı. Her iki kameranın da çözünürlükleri farklıydı. Lg G6’da 13 megapixel çözünürlüğünde iki tane kamera var. Yani her iki çözünürlük de aynı. Açılardan biraz bahsedecek olursak, çünkü çok geniş açı ile çekim yapabiliyor. Geniş açılı kameranın 125 derece, diğer dar açılı olan kameranın ise 71 derece ile çekim yaptığını söyleyeyim. Bir de öne kamera var tabiki. Ön kameradan da bahsedelim. Ön kameranın çözünürlüğü yine 5 megapixel. Açısı ise 100 derece. 100 derece gerçekten çok iyi. Çünkü 82 derece kameralar ile kıyaslandığında bir selfieye çok sayıda kişi sığabiliyor.

Biraz da bataryadan ve ramden bahsedeyim. 4 GB ram ile beraber gelecek. 32 GB ve 64 GB depolama seçenekleri olacak. İsterseniz bunu siz hafıza kartı ile de arttırabilirsiniz. Sim kart girişi ve hafıza kartı girişi aynı yerde bulunuyor. Bu arada biliyorsunuz LG G5’de batarya sökülebiliyordu. Fakat bu modelde batarya sökülemiyor. Bunun yanı sıra bataryada ciddi iyileştirmeler var. LG G5’de 2800 mah olan batarya şimdi 3300 mah.  Yani sökülmese de olur. Yeterki 3300 mah versinler.

En büyük iyileştirmelerden biri de bu telefonun artık suya dayanıklı olması. Suya dayanıklılık sertifikası da mevcut. Bağlantılara gelelim. Usb type’si burada göremiyorsunuz ama usb type c seçeneği var. Usb Type C Lg G5’e göre biraz daha iyileştirilmiş. Bluetooth 4.2 destekliyor. Wifi seçenekleri konusunda da 802.11.AC’yi destekliyor. USB Type C sözü geçmişken bir de hızlı şarj konusunda bilgi verelim. Quick şarj 3.0 desteği var.

Gelelim işlemciye arkadaşlar. Beni tek üzen tarafı bu oldu. Çünkü işlemci snapdragon 821. Ben daha çok snapdragon 835 li bir telefon görmeyi bekliyordum. Ama maalesef LG bize snapdragon 821’li bir telefon tanıttı. Bu arada arabirimde güncellendi arkadaşlar. Bildiğiniz üzere LG’nin kendine has bir arayüzü var. Çok daha kullanışlı ve hoş bir arabirim olduğunu söyleyebilirim. Android 7 Nougat olduğunu da belirteyim. Snapdragon 821 olayına takıldım ben. Ama belki snapdragon 835’li olan modeli sanırım LG V30 ile getirecekler.

Arka tarafında yine hem parmak izi okuyucusu hem de home butonu olarak kullanabileceğiniz bir tuşunuz mevcut.

İsterseniz şu kamera kısmını biraz kurcalayalım. Çünkü çektiğim fotoğraflardan çok çok mutlu olmadım. Bu arada güzel fotoğraf çektiğini söyleyebiliriz ama yeni duyurulan bir amiral gemi diyebileceğimiz bir telefon için bazı soru işaretleri var. Bu arada kare fotoğraf çekebilmek için çok güzel bir uygulama yüklemişler. Adı “Square camera”.

Telefonun beraberinde gelen bir oyun seti de var.

Arayüzüne göz attığımızda arayüzün çok güzel olduğunu söyleyebilirim.

Şöyle de bir dezavantajı var telefonun. Arka kamera tarafına çok kolay parmak izi kalıyor. Bu yüzden de resim çekerken puslu bir görüntü ile karşılaşmanız olağan oluyor. Bu yüzden resim çekmeden önce kameranın önünü silmekte fayda var.

1 Comment

  1. Mamos dedi ki:

    Saolun cok yararlı oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir