Şekil Tasarımlı 4 Kulaklık Önerisi

Şarj Aletlerindeki Küçük Siyah Kutu Ne İşe Yarar?
6 Ekim 2016
İlk Defa Drone Uçuracaklara Tavsiyeler
11 Ekim 2016
Tümü

Şekil Tasarımlı 4 Kulaklık Önerisi

Bugün sizlerle 4 ayrı kulaklığı inceleyeceğiz.

İlk ürünümüz Xiaomi Mi Hi-Fi. Şimdi Xiaomi Hi Fi’ye dönecek olursak, kulaklık altın ve siyah rengiyle gelen kulak üstü bir kulaklık. 50 Mm’lik bir kasası bulunan Hi-Fi benim deneyimlerime göre daha çok baslı müzikleri seven kişiler için ideal. Ayrıca oldukça zengin bir kutu içeriği bulunan kulaklığın içinde mikrofon da yer alıyor.

Xiaomi Mi Hi-Fi Kutu İçeriği:

  • Xiaomi Hi-Fi Kulaklık
  • Hard Case Çanta
  • Soft Case Kılıf
  • Stereo 3.5 mm Ses Kablosu
  • Altın kaplama 6.35 mm Jak Dönüştürücü
  • Mono-Stereo Dönüştürücü Jak
  • 2 Adet Küçük Boy Kulaklık Pedi
  • 2 Adet Orta Boy Kulaklık Pedi
  • 2 Adet Büyük Boy Kulaklık Pedi

Ayrıca kutu içeriğinden 3,5mm’lik jakı 6,35mm’e çeviren bir dönüştürücü çıkıyor. Bu da evde anfi kullanıyorsanız ya da girişi büyük bir şey kullanıyorsanız rahatlıkla kullanabileceğiniz bir ürün haline geliyor. Bir de sert plastikten yapılmış kulaklık taşıma kılıfı kutu içeriğiyle geliyor. Ayrıca uçaklarda gördüğümüz tek jak girişini çift jaka çeviren bir aparat kutunun içerisinde yer alıyor. Kulaklığımızın kablosunun uzunluğu 1.4 metre olduğunu söyleyerek diğer kulaklığımıza geçebiliriz.

xiaomi hd 50

Diğer kulaklığımızın markası Meizu HD 50. Özellikle dengeli basları ve tizleri ne tarz müzikler dinliyorsanız dinleyin sizi mutlu etmeyi başarıyor. Uzun dinlemelerde, uzun kullanımlarda kulağı ağrıtmayan bir yapısı var. 1.2 Metrelik bir kabloya sahip olan HD 50’nin de kutu içeriği oldukça zengin. Özel taşıma kabı, jak dönüştürücüsü ve çift jak çoklayıcısı kutunun içinde geliyor. Uygun fiyatıyla iyi bir kulaklık arayanlar Meizu Hd 50’yi rahatlıkla tercihlerinin arasına koyabilir. Şimdi ise diğer kulaklığımıza geçelim.

Kulaklığımızın adı Meizu Sport EP 51. Kulak içi kulaklık olan EP 51 bluetooth üzerinden cihazlarımıza bağlanabiliyor. Yani sizin cihazınız ile kulaklık arasında herhangi bir kablo yok. Kulak içi kulaklıklar bir süre sonra benim kulağımı ağrıtsa da ses kalitesi ve ergonomisiyle EP 51 bu olayı biraz yıkacak gibi duruyor. Bu tarz bir kulaklık özellikle spor yapanlar için önemli. Çünkü ortada herhangi bir kablo olmadığı için koşarken veya yürürken kabloya takılıp düşme, sakatlanma olmaz. Aynı zamanda kullanmadığınız zamanlarda kulaklıktaki mıknatıslar sayesinde kulaklıklar birbirine yapışıyor ve hiç bir şekilde boynunuzdan düşmüyor. Basları ve tizleri oldukça düzgün bir şekilde verebilen bu kulaklık 1 saat 15 dakikada şarj olduğunu ve bu şarj ile 6 saat müzik dinletebildiğini söyleyelim. Kutu içeriğinden farklı kulak boyutları için 3 farklı ped ile gelen kulaklığın aynı zamanda bir adet taşıma kılıfı bulunuyor.

Son kulaklığımız kablolu ve kulak içi olan Xiaomi Hybrid HD. Firmanın ürettiği en iyi kulaklıklardan bir tanesi olan Xiaomi Hybrid HD içinde barındırdığı çip sürücü sayesinde sesleri oldukça net duymamızı sağlıyor. 3 Adet farklı kulaklık pedi ile gelen ürünün böylece kulaktan düşme sorunu da ortadan kalkmış oluyor. 2016 Yılında ilk tasarım ödülünü kazanan kulaklığın tam bir fiyat/performans ürünü olduğunu belirtelim. Tabi bu kulaklıkların hepsi için geçerli bir şey söylemek istiyorum sizlere. Sesin geldiği kaynakta çok önemli. Eğer kötü kalitede bir müzik dinliyorsanız ve kulaklığınız isterseniz milyon dolarlık olsun ses size tabi ki kötü gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir